БлогГлавная » 2013 » Листопад » 18 » Десять принципів мудрого відношення до життя

Десять принципів мудрого відношення до життя

11:21
Десять принципів мудрого відношення до життя

1. Уміння відрізняти головне від другорядного
Незважаючи на очевидність цього положення, практична його реалізація в житті здійснюється частіше усього лише на інтуїтивному рівні. Перетворившись на стійку властивість особи, принцип вибору найбільш значущих і відмова від несуттєвих мотивів і спонукань приносить неоціниму користь при ухваленні відповідальних рішень та у вирішенні різного роду кризових ситуацій.

2. Внутрішній спокій
Цей принцип не лише не виключає енергійних дій людини, але, навпаки, дозволяє йому стати діяльнішим, не втрачати самовладання навіть в найважчі, критичніші моменти. Внутрішній спокій — це ознака психологічної розкутості, емоційній зрілості і стійкості, ясності розуму і чіткості поведінки, «психологічний імунітет від «ситуаційних перешкод», провокуючих обставин.

3. Знання міри дії на події
Кожна ситуація, що складається, кожна подія має свою об’єктивну причину, свою внутрішню логіку розгортання. На певному етапі якоїсь події людина здатна змінити її хід своїм втручанням. Обставини можуть скластися так, що навіть максимум виявленої активності реально нічого змінити не може. Зрозуміти об’єктивний хід подій і уміти відповідним чином і вчасно втручатися в них здатна тільки людина, що має мудрість.

4. Уміння оцінювати проблему з різних сторін
У багатьох випадках одна і та ж подія, явище, проблема набувають різного значення залежно від того, з яких позицій про них судять. Мудрість людини припускає практичне володіння діалектикою полярностей. Прагнення уникнути однобічності в судженнях не означає втрату власної позиції. Будь-яка позиція особи тільки виграє від усебічного аналізу того, що складає її основу. Ця якість особливо цінна в ситуаціях кризи ухвалення рішення.

5. Сприйняття дійсності такою, якою вона є
..., а не такою, якою людині хотілося б її бачити. Цей принцип тісно пов’язаний з готовністю до будь-яких несподіваних поворотів подій. Така якість людини, а також відсутність упереджених думок про події і явища дають можливість швидко перебудовувати мотиваційні тенденції з урахуванням об’єктивних обставин. Проте гнучкість, своєчасне і адекватне реагування на зовнішні зміни, зрозуміло, не повинні порушувати основне ядро особистої переконаності.

6. Прагнення до виходу за рамки проблемної ситуації
У ситуаціях «боротьби мотивів» нерозв’язні проблеми, як правило, виникають лише в початково заданих рамках обставин. Включення приватної проблеми в ширші контексти в принципі означає відкриття в ній нових зв’язків, не розпізнаних раніше стосунків і можливостей її вирішення.

7. Спостережливість
Багато непотрібних, даремних реакцій, думок і дій відпадуть, якщо людина вміє неупереджено спостерігати, причому не лише за довкіллям, але і за собою. Оцінюючи свої бажання, спонукання, мотиви як би з боку, набагато легше управляти ними. Спостережливість перетворюється на особливо цінну якість для саморегуляції в гострих і критичних ситуаціях.

8. Далекоглядність
Ця якість означає здатність розуміти внутрішню логіку подій, що відбуваються, бачити перспективу їх розвитку. Далекоглядність застерігає людину від ситуативного підходу до рішення актуальних завдань, спонукає відкидати непродуктивні точки зору майбутнього рішення, перекривати формування і розвиток конфліктогенних мотивів.

9. Прагнення зрозуміти інших
Розуміння помислів і вчинків людей не означає примирення з негативними їх проявами, але, навпаки, створює умови для успішної боротьби з ними. Багато непорозумінь у житті ми випробовуємо тільки тому, що не вміємо або не даємо собі праці свідомо поставити себе на місце інших. Вироблення здатності зрозуміти мотивацію інших, стати на іншу, нехай навіть протилежну, точку зору не лише полегшує спілкування, але і допомагає передбачати поведінку людей в тій або іншій ситуації.

10. Уміння витягати позитивний досвід з подій, що відбуваються
У мудрої людини ніякий життєвий досвід, у тому числі неминучі помилки, як власні, так і здійснювані іншими людьми не виявляються даремними. Прожиті роки служать дієвим джерелом життєвих аналогій, які вона не забуває враховувати в наступному житті.

Просмотров: 271 | Добавил: VovaN240685 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: